kniha HOMEOPATIE A DĚTI

V dubnu 2011 vydalo vydavatelství Grada knihu o domácím homeopatickém léčení
autora MUDr. Tomáše Karhana HOMEOPATIE A DĚTI. Vyšla zatím 3 vydání a pracuje s ní mnoho tisíc maminek, tátů i prarodičů 🙂

Zde si vám dovolujeme nabídnout úvod této knížky, její obsah a několik ukázek:

> obsah knihy
> ukázka z kapitoly KOJENCI
> ukázka z kapitoly PŘEDŠKOLÁCI

Kniha je k dostání v dobrých knihkupectvích, v naší ordinaci nebo v e-shopu vydavatelství Grada zde >>>

Úvod knihy:

Homeopatické léčení akutních dětských nemocí je krásnou a jemně hojivou disciplínou. I její domácí podoba nahrazuje mnohdy léky chemické. Jindy zase vhodným způsobem běžnou léčbu doplňuje. Zhojení se pak dostavuje dříve. Zvláštní hodnotu má homeopatie tam, kde není jinak účinného léku.Za všechny uveďme růstové bolesti končetin či zdánlivě banální rýmy. K popisům léků jsme přidali stručné přehledné tabulky. V nich si můžete vybrat dva, tři léky, jejichž popis nejvíc odpovídá příznakům nemoci. Poté si zhodnotíte širší popis těchto léků a můžete začít s léčením. Vyvine –li se však obraz choroby dále, můžete léčbu znovu doplnit. V textu najdete i „nepovinné“ povídání, které zvídavým a pokročilým pomůže pronikat dále do tajů homeopatie. Uvádíme též krátké případy z naší homeopatické ordinace, která pracuje právě dvacet let.U některých stavů musíme mít na paměti, že lékařské vyšetření a sledování je nezbytné. Každý však musí situaci hodnotit přiměřeně sám. V 5 kapitolách od Novorozenců až po Školáky jsme soustředili popisy homeopatické léčby  mnoha nemocí a stavů. Jejich  Zařazeny jsou podle míry výskytu obtíží v příslušné věkové skupině. K tomu patří i uvedení popisu různých komplikací. Třeba hojné rýmy mají ponejvíce předškolní děti. K tomu pak věkově patří i problematika nosní mandle, zánětů hlasivek a dalších problémů.. Pro batolata či školáky s rýmou pak podle Obsahu knížky sáhneme bez  problému k příslušným stránkám v kapitole Předškoláci. Na způsobu léčby podle příznaků se nakonec nic nemění.

Nejčastěji podáváme léky v ředění 5 CH, 2x denně 5 kuliček cucat, není –li v textu knížky konkrétně uvedeno jinak. Kuličky se cucají do zlepšení či do vymizení příznaků. Obvykle 3-7 dní, dle potřeby i déle. Malým dětem rozpouštíme 5 kuliček do 1 dcl kojenecké vody. Podáváme 2x denně 1 čajovou lžičku. Důležité je, aby tekutina omyla sliznici úst. Ať již dítě roztok spolkne či ne. Uchováváme v chladničce. Každý den připravíme čerstvou dávku.

Lékárníkovi říkáme spolu s názvem léku vždy číslo ředění.
Např. Silicea 5 CH. (vyslovujeme „cé há“ nikoli „ch“).

Ať je vám tato knížka o homeopatickém léčení k užitku.ve prospěch vašich dětí a vás samotných.

MUDr. Tomáš Karhan